News

There is always something going on, on the railway. This is the place where you can find the most recent information not only about what is happening in our company CD Cargo, but also various interesting affairs taking place on the traffic market, and other.

 

Den pro zelené město

V úterý 27. září 2022 se v Českých Budějovicích, konkrétně v areálu výtopny Vráto, konala akce s názvem Den pro zelené město. Jejím cílem bylo nejen představit současný způsob zásobování města horkou vodou a teplem, ale především přiblížit projekt výstavby zařízení pro energetické využití odpadů (ZEVO) v této lokalitě.

Akce se jako jeden z partnerů zúčastnilo i ČD Cargo, které zde návštěvníkům nabídlo možnost dozvědět se mnoho zajímavého o naší společnosti v prezentačním voze. Děti a studenti středních škol si zde také mohli zasoutěžit o zajímavé ceny. A že jich nebylo málo – akci navštívilo okolo 1 500 studentů z Českobudějovicka.

Na vlečkové koleji byl také vystaven speciální vůz řady Slps ložený třemi zaplachtovanými nástavbami ACTS na přepravu komunálního odpadu. Právě tyto nástavby jsou ve spolupráci se společností Brnie využívány ke svozu „komunálu“ ze Svitav a Zábřehu na Moravě do ZEVO v Brně.

Ve Vrátu by v blízké budoucnosti mělo vyrůst další ZEVO a je žádoucí, aby přeprava odpadu ze širšího okolí byla realizována po železnici. ČD Cargo chce být u toho.Infoline

+420 972 242 255
info@cdcargo.cz

Monday - Friday
8:00 - 16:00


Customer
service centre

ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz

Monday - Friday
7:00 - 18:00


   

 

ČD Cargo Logistics