Aktuality

Provoz „tichých vozů“

S platností od 1. ledna 2020 začíná Švýcarsko uplatňovat Prováděcí nařízení Komise (EU) 2019/774 týkající se snižování hluku z provozu železničních vozů. Upozorňujeme všechny zákazníky, že k přepravě do Švýcarska nebo tranzitem přes Švýcarsko budou přebírány zásilky ložené pouze ve vozech vybavených tichými brzdovými špalíky. Jde o vozy, které mají vedle nápisu o typu brzdy další označení „K“, „L“, „LL“, popř. u vozů s kotoučovou brzdou je uvedeno písmeno „D“.

Nový vůz ve flotile ČD Cargo

Na konci července byla v Ostravě převzata do užívání první skupina nových železničních vozů řady Eanos dodaných ČD Cargo firmou Greenbrier Europe - Wagony Świdnica.

Vůz je určený k přepravě sypkého a kusového materiálu odolného vůči povětrnostním vlivům. Nasazený proto bude zejména na přepravy dřeva nebo kovového odpadu.

Technická data vozu:

Ložná šířka 2 715 mm

Ložná délka 14 490 mm

Ložná plocha 39,4 m2

Ložný objem 82,5 m3

Vůz je vybaven bočními dveřmi na každé straně. Uvnitř vozu je v blízkosti podlahy rovnoměrně rozložených 16 uvazovacích ok na upevnění kusové zboží. Samozřejmostí jsou oka na upevnění plachty.Infolinka

+420 972 242 255
info@cdcargo.cz

pondělí - pátek
8:00 - 16:00 hod.


Zákaznické
centrum

ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz

pondělí - pátek
7:00 - 18:00 hod.

 

ČD Cargo Logistics

ČD Cargo

Nabízí přepravu široké škály zboží od surovin po výrobky s vysokou přidanou hodnotou, přepravu kontejnerů, mimořádných zásilek, pronájem železničních vozů, vlečkové a další přepravní služby