Applications portal: SOČ-NL, CNP, …

News

There is always something going on, on the railway. This is the place where you can find the most recent information not only about what is happening in our company CD Cargo, but also various interesting affairs taking place on the traffic market, and other.

 

Lokomotivy Siemens Vectron rozšíří lokomotivní park ČD Cargo

Dne 13. dubna 2016 byla slavnostně podepsána smlouva mezi ČD Cargo, a.s. a společností Siemens Česká republika na dodávku prvních pěti interoperabilních lokomotiv řady Vectron.

„Rozhodnutí o nákupu nových interoperabilních lokomotiv je součástí dlouhodobé strategie ČD Cargo, resp. naplňování jednoho ze zásadních cílů společnosti, kterým je expanze na zahraniční trhy," komentuje Ivan Bednárik, předseda představenstva ČD Cargo, a.s., podpis smlouvy a dodává: „Chceme-li si udržet náš tržní podíl a pozici jednoho z nejvýznamnějších evropských dopravců, je obnova vozidlového parku nezbytná a tyto lokomotivy jsou první, nikoliv však jedinou významnou investicí v této oblasti." Slavnostního aktu se zúčastnili všichni členové představenstva ČD Cargo, a.s., i předseda dozorčí rady ČD Cargo, a.s., Pavel Krtek. Podpis smlouvy je završením několikaměsíčního výběrového řízení a složitých obchodních jednání.

„Velmi nás těší, že se společnost ČD Cargo, jeden z nejvýznamnějších hráčů na středoevropském trhu železniční přepravy zboží, rozhodla pořídit pět nových lokomotiv a rozšířila tak skupinu dopravců, kteří u společnosti Siemens objednali dohromady již více než 300 lokomotiv Vectron," uvedl Roman Kokšal, ředitel divize Mobility, Siemens Česká republika.

Lokomotivy Siemens Vectron budou schopné provozu nejen ve všech sousedních zemích, ale také např. v Maďarsku nebo Rumunsku. Jejich nasazení se očekává na vlacích s automobily mezi Slovenskem, Českou republikou a Německem i na dalších mezinárodních spojích. Již nyní je možné se s lokomotivami ČD Cargo setkat na Slovensku a v Polsku a v omezené míře pak i v Maďarsku a Rumunsku.

„Nové Vectrony ČD Cargo budou splňovat ty nejpřísnější evropské standardy a stanou se nejmodernějšími hnacími vozidly v celé naší flotile," doplňuje Ivan Bednárik. Lokomotivy Vectron budou vybaveny standardem ETCS, GSM-R, vozovou diagnostikou a dále např. moderním kamerovým systémem.

První lokomotiva v korporátních barvách dopravce ČD Cargo by měla být veřejnosti představena na mezinárodním veletrhu železniční techniky Czech Raildays v červnu tohoto roku v Ostravě. Dodávka dalších strojů bude následovat do konce tohoto roku.

Lokomotiva Vectron díky svému vysokému výkonu 6,4 MW umožní efektivně přepravovat i těžké vlaky na tratích, které jsou zatíženy hustým provozem osobních vlaků. V základním dodávaném provedení je lokomotiva vybavena pro provoz v sedmi státech střední a východní Evropy, což umožní výrazně zrychlit přeshraniční přepravu bez tradiční nutnosti výměny lokomotivy na hranicích. Vzhledem k modulární koncepci lokomotivy může být lokomotiva dovybavena pakety pro provoz v dalších zemích.Infoline

+420 972 242 255
info@cdcargo.cz

Monday - Friday
8:00 - 16:00


Customer
service centre

ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz

Monday - Friday
7:00 - 18:00

 

ČD Cargo Logistics