Applications portal: SOČ-NL, CNP, …

News

There is always something going on, on the railway. This is the place where you can find the most recent information not only about what is happening in our company CD Cargo, but also various interesting affairs taking place on the traffic market, and other.

 

Přeprava vojenské techniky opět s ČD Cargo

Ve dnech 3. – 14. června 2019 proběhlo v Polsku cvičení Tobruq Legacy-19. Jedná se o největší cvičení jednotek pozemní protiletecké obrany Severoatlantické aliance, které se pravidelně koná již od roku 2015. Zúčastnily se ho vojenské síly z Polska, České republiky, Maďarska, Německa, Nizozemí, Rumunska, Slovenska, USA a Velké Británie.

Na taktické cvičení navážou ve dnech 17. – 19. června bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů. Z hlediska množství cvičících jednotek, zbraní i počtu protiletadlových řízených střel se bude jednat o největší střelby protivzdušné obrany v historii NATO. Střílet se bude ve dne i v noci, z dvanácti různých protiletadlových systémů z výzbroje několika armád NATO. Odpáleny budou téměř dvě stovky řízených střel. Toto cvičení se koná na polské baltské střelnici Ustka. Kromě toho se v prostoru Mazurských jezer, ve výcvikových prostorech Wędrzyn a Orzysz, uskutečnilo cvičení pozemních sil, za účelem nácviku jejich součinnosti s protileteckou obranou.

Na toto cvičení byly z České republiky vypraveny celkem tři železniční transporty. Nejprve 1. června vyjel ze Strakonic vlak protiletecké techniky a doprovodu z tamního 25. protiletadlového raketového pluku, směřující do stanice Słupsk, nedaleko střelnice Ustka, a poté 10. a 11. června dva transporty ze stanice Hlubočky-Mariánské Údolí s pozemní technikou. Ta jela do stanice Orzysz na pozemní část cvičení a z její nakládky v pondělí 10. června přinášíme několik snímků.

Foto: Josef HeveraInfoline

+420 972 242 255
info@cdcargo.cz

Monday - Friday
8:00 - 16:00


Customer
service centre

ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz

Monday - Friday
7:00 - 18:00

 

ČD Cargo Logistics