Vyhledávaníspojení
Katalognákladních vozů
Stanicea disponenti
Dataa dotazy
Zákaznickécentrum
Z ohledu na rozvoj snahy vytvořit efektivní dopravu v rámci celé evropské sítě je nutné, aby se ČD Cargo podílelo na řešení různých projektů, které mohou přinést společnosti široké poznatky z oblasti vědy, výzkumu, aktivní politiky zaměstnanosti a dalších oblastí, a to nejen v železniční dopravě.
Realizace projektů na ČDC probíhá v nejrůznějších oblastech a účast v nich je pro společnost velkým přínosem. ČD Cargo se ve spolupráci s různými institucemi, jak z ČR, tak i ze zahraničí, podílí v rámci různých projektů na zvyšování kvality poskytovaných služeb a zároveň se díky těmto projektům společnost ČD Cargo stává konkurenceschopnější na evropském trhu železniční dopravy.
ČD Cargo se při tvorbě a realizaci jednotlivých projektů snaží pro tyto projekty získávat podporu z různých externích zdrojů, a to především z fondů financovaných EU, ale nejenom to. Účast ČD Cargo v těchto projektech je jednak na bázi samostatného žadatele, kdy projekt je od samého prvopočátku řešen zaměstnanci ČDC, ale také jako partner v rámci konsorcií složených z českých ale i mezinárodních partnerů.
Cílem Projektu je vybavení celkem 41 hnacích vozidel ř. 130 vlakovým zabezpečovačem ETCS (Level 2, Baseline 3). Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Celková míra kofinancování činí max. 85 % způsobilých výdajů, přičemž maximální výše podpory na vybavení jednoho hnacího vozidla mobilní částí ETCS činí 6 750 000 Kč. K 30.6.2023 bylo ve všech 41 předmětných hnacích vozidlech implementován systém ETCS. Projekt však nadále pokračuje ve fázi, jejímž cílem je schválení lokomotiv k provozu v režimu, kdy mobilní část systému ETCS funguje jako plně aktivní a funkční zabezpečovač. Dokončení Projektu (pro provoz v ČR) se předpokládá do 20.5.2024.
+420 972 242 255 info@cdcargo.cz
pondělí - pátek 8:00 - 16:00 hod.
Zákaznické centrum
+420 226 066 066 ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz
00:00 - 24:00 hod.