Aktuality

Provoz „tichých vozů“

S platností od 1. ledna 2020 začíná Švýcarsko uplatňovat Prováděcí nařízení Komise (EU) 2019/774 týkající se snižování hluku z provozu železničních vozů. Upozorňujeme všechny zákazníky, že k přepravě do Švýcarska nebo tranzitem přes Švýcarsko budou přebírány zásilky ložené pouze ve vozech vybavených tichými brzdovými špalíky. Jde o vozy, které mají vedle nápisu o typu brzdy další označení „K“, „L“, „LL“, popř. u vozů s kotoučovou brzdou je uvedeno písmeno „D“.

Orkán Sabine

11.2. 7:00

Po Sabině trvá zastavený provoz Golčův Jeníkov - Vlkaneč, České Budějovice - České Velenice/Horní Dvořiště a dále na ÖBB, Popelín - Jarošov nad Nežárkou. Nově od 4:40hod Sázava u Žďáru - Přibyslav.


10.2. 17:00

Aktualizace sitace po bouři Sabina. Momentálně je zastaven provoz na 31 úsecích. Převážně lokální tratě, z hlavních tahů je zastaven provoz z Prahy do Českých Budějovic a z Kolína do Brna přes Havlíčkův Brod a z Havlíčkova Brodu do Českých Budějovic. Výhledy zprovoznění uzavřených tratí bohužel zatím nejsou, zjišťuje se stav poškození trakčního vedení a počty popadaných stromů.


10.2. 9:00

Dle hlášení SŽDC je momentálně v České republice zastaven provoz na 22 místech. Jedná se převážně o lokální tratě. Z hlavních tratí je momentálně zastaven provoz v úsecích Praha Libeň - Praha Malešice, Cheb - Plzeň, Jaroměř - Liberec a situace kolem Českých Budějovic je krajně nepřehledná.Infolinka

+420 972 242 255
info@cdcargo.cz

pondělí - pátek
8:00 - 16:00 hod.


Zákaznické
centrum

ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz

pondělí - pátek
7:00 - 18:00 hod.

 

ČD Cargo Logistics

ČD Cargo

Nabízí přepravu široké škály zboží od surovin po výrobky s vysokou přidanou hodnotou, přepravu kontejnerů, mimořádných zásilek, pronájem železničních vozů, vlečkové a další přepravní služby