Ostatní

Sem spadají všechny ostatní přepravy – vojenské zásilky, poštovní zásilky České pošty, nadrozměrné zásilky, přepravy nově vyrobených kolejových vozidel ke zkouškám, nebo např. přepravy skleněných lahví pro českobudějovický Budvar.

Vojenské přepravy jsou realizovány jak pro Armádu České republiky, tak i pro vojska ostatních členských států Severoatlantické aliance, využívající k výcviku česká cvičiště. ČD Cargo se též podílelo na přepravách AČR z misí v Kosovu. Pro přepravy jsou zpravidla využívány zvláštní ucelené vlaky a v některých případech i skupiny vozů. Tyto přepravy vždy podléhají zvláštnímu režimu.

Poštovní zásilky jsou přepravovány každou noc kromě neděle mezi Prahou-Malešicemi a Ostravou (s nácestnými manipulacemi v Pardubicích a Olomouci) ve zvláštních vozech České pošty, umožňujícími jízdu vyššími rychlostmi než běžné nákladní vlaky. Tento systém doplňují občasné přepravy tiskovin z Břeclavi do Prahy-Malešic k další poštovní distribuci.

Mezi nadrozměrné zásilky patří především různé strojírenské součásti, hřídele, generátory a podobně, přepravované na zvláštních vozech a zpravidla vyžadující zvláštní režim přepravy.

Nově vyrobená vozidla z produkce českých a zahraničních výrobců bývají jednak přepravována ke zkouškám na Železniční zkušební okruh v Cerhenicích a taktéž mezi jednotlivými výrobními závody, a to v různě rozpracovaném stavu.

Kontakt


Infolinka

+420 972 242 255
info@cdcargo.cz

pondělí - pátek
8:00 - 16:00 hod.


Zákaznické
centrum

+420 226 066 066
ZakaznickeCentrum@cdcargo.cz

00:00 - 24:00 hod.


   

 

ČD Cargo Logistics